קול העם

חזרה

התנהלות לקראת בחירות

Avi Adam Babayof Avi Adam Babayof  •  02-01-2019  •    תגובה אחת

קוד ההצעה: DOC-2019-01-119

בכדי לגרום לפרסום של המפלגה בקרב הדור הצעיר והטכנולוגי העשוי להיות קהל היעד, יש צורך באפליקציה בה תהיה מערכת הצבעות על הצעות חוק שעולות בכנסת, ובה יוכלו להשתתף כל אלו שירשמו בחינם לפני הבחירות.

אשתף בהתרשמותי כחבר חדש (כמה חודשים) שהוא גם אזרח במדינת ישראל, כששמעתי לראשונה על המפלגה התלהבתי מאוד, זה היה נשמע כמו חזון אחרית הימים, הרעיון הישן של דמוקרטיה ישירה בשילוב עם הטכנולוגיה והאינטרנט המנגישה אותה להמונים.

אני סבור כי ישנו מרחק בין החזון למציאות, המרחק נמדד בכמות האנשים שהמפלגה מסוגלת להביא לקלפי, מספר שלתחושתי הוא נמוך מאוד היום ורחוק מאחוז החסימה. 

הסיבה למרחק הנ"ל לדעתי היא שהמפלגה כרגע פונה אך ורק לכאלה שירצו להשפיע על ניהול המפלגה כלומר מתפקדים המשלמים דמי חבר, אלו יכולים להשתמש במערכת ההצבעות, אך מספרם של אלה נמוך וגם בתרחיש האופטימי ביותר אין אנו יכולים לצפות כי מספרם יספיק בשביל להכניס את המפלגה לכנסת.

לדעתי יש צטרך ביצירת מעמד חדש, חינמי, מעמד של מצביעים, בו יכלל כל אזרח שירשם למערכת לפני הבחירות, המצביעים יוכלו להצביע על כל הצעת חוק שתוצע בכנסת ולקבוע בכך את הצבעת המפלגה באותו נושא, אפליקציה עשויה להנגיש את ההצבעה מהטלפון הנייד ולתת למצביעים תחושה והבנה של מהות המפלגה ויכולתם להשפיע אחרי הבחירות.

מבחינת פרסום המפלגה והגעה לקהלי יעד חדשים, קמפיין שיזמין את אזרחי ישראל להירשם לאפליקציה בחינם ובכך להשפיע על ההחלטות בכנסת הבאה, עשוי להיות אפקטיבי בכך שהוא יעורר את תשומת ליבם של ההמונים לקיום המפלגה וליתרונותיה באמצעות פעולה פשוטה כמו להירשם לאפליקציה, קמפיין פרסום כזה שיכול להתבצע בהשקעה נמוכה דרך פרסום ממומן באינטרנט יכול להיות אפקטיבי יותר מחוגי הבית הדורשים השקעה רבה ומסוגלים להגיע לקהל מצומצם.

 

האם יש ליצור אפליקציה

יש בהצעה זו הודעות נוספות כלשהן.

נדרשת התחברות או הרשמה בכדי להשאיר תגובה
 • Anat Almog
  Anat Almog  • ד 13 פבר 03:55:14 +01:00 2019

  בעיקרון, אתה צודק.
  נישמע קצת כמו מה שעשתה מפלגת זהות בבחירות עכשיו של נציגיה, ומה שעושה מפלגת ישר עם האפליקציה שלה.
  השאלה באיזו רמה ההשפעה ועל מה מותר למצביע "חינמי" להצביע ועל מה למתפקד ?
  האם הצבעה על משהו שסותר את החזון לא יפסל ?
  אולי אם רק מתפקדים יוכלו להעלות משהו להצבעה ושלא יהיה סותר את החזון, ואז המתפקדים יחליטו האם מוציאים למישאל באפליקציה.
  סתם מחשבות....

  אין תגובות
אין מסמכים שהועלו