קול העם

חזרה

חזון קול העם - טיוטת ההצעה של גיא ג'אנה, דרור ברקת, שי תירוש

משתמש/ת זה/ו נמחק/ה  •  05-11-2017  •    9 תגובות

קוד ההצעה: DOC-2017-11-101

ההצעה נכתבה בהשראת מפגשי החזון וההצעות שהועלו דרך החברים.ות ואף בשילוב מהחזון של מאיר אריאל ז"ל. ההצעה שייכת לציבור ולכל החברים והחברות שתרמו לאורך הדרך למשפטים \ מילים \ רעיונות.

פתח   דבר 

זכינו לחיות את אחת התקופות המעניינות בהיסטוריה. מהפכת האינטרנט ואוטוסטרדת המידע מובילים אותנו לשינויים בלתי נתפסים בכל תחומי החיים. הטכנולוגיה, הרובוטיקה, הכלכלה, הרפואה, החינוך, התחבורה ובעצם כל אורחות החיים משתנים לנגד עינינו במהירות אותה לא יכלו לדמיין כמה עשורים אחורה. התפתחות ואבולוציה.

קול העם זיהתה את המצוקה של אזרחי המדינה הקשורה באיבוד אמון בהנהגה הקיימת, איבוד אמון בחלופות הקיימות ואיבוד אמון בשיטת השלטון הנוכחית. 

קול העם הבינה שהדמוקרטיה הייצוגית פשטה את הרגל ושכל נציג ישר ככול שיהיה עשוי למעוד ולסרוח תחת מכבשי הלחצים הפוליטיים.

קול העם הבינה שאין עוד מנהיג בעמנו וכי האמורים להנהיג בעצם מונהגים על ידי אינטרסים שונים. 

קול העם זיהתה פתרון למצוקה זו בדמות הדמוקרטיה הישירה, היא הדמוקרטיה האותנטית שהיום ניתן ליישמה באמצעות טכנולוגיות תקשורת, רשתות אינטרנטיות וקונסולות הצבעה.  

קול העם קוראת לכל העם מעל גבי חזון זה להצטרף, להציע, להצביע ולהשפיע.

 

                                                                                              חזון קול העם  

הבית הזה יכול להיות מקום הרבה הרבה יותר טוב לכולנו! וזה  תלוי רק - בכם -בכן - בנו - בכולנו. הבית שלנו!

"הנה ימים באים ואנשים יאבדו את הטעם שבבריחה ומסכות תוסרנה ותהיה הודאה על האמת, אמונות ודעות והשקפות עולם תושלכנה ואנשים יודו בטעויות ויאמצו אמונות חדשות פתוחות למשא ומתן."

אתם - אתן - אנחנו  -  הא.נשים להם חיכינו !   הגיע זמן שינוי !

 

דמוקרטיה חדשה

קול העם חוזה את יישומה של הדמוקרטיה הישירה בארץ ורואה כיצד אזרחי המדינה שותפים להצעות, ולהחלטות על בסיס שוויוני. 

קול העם מאמינה בביזור כוח ההון שלטון והחזרת השלטון לעם, נקי מעריצות הרוב ודיקטטורת המיעוט.  קול העם חולמת שאזרחי המדינה יחזירו מבטחם, אמונם ויהבם ברשויות המדינה ושירגישו חיוניים רלוונטיים ושותפים כנים לתהליכים מדיניים בכל רמות הפעולה של המדינה  כל הזמן ולא רק אחת למספר שנים בהצבעתם בקלפי. 

קול העם רואה כיצד אזרחים משמשים כציידי עוולות, משוא פנים ושרירות לב. מתריעים על בעיות ומציעים דרכי פתרון גם אם תהומות של תרבות ותפיסות עולם פעורים ביניהם. 

קול העם חורטת על דגלה את המלחמה בשחיתות ופגעי השיטה המערערים את יסודות הדמוקרטיה והמשפט ותפעל לכינונו של מנהל ציבורי תקין שיוביל לצדק חברתי, כלכלי, סביבתי ומדיני.  עד שיום יבוא ולא נזדקק עוד למפלגה, תנועה או עמותה בכדי להניע את גלגלי הדמוקרטיה המקורית, היא הדמוקרטיה הישירה.

 

חזון כלכלי 

קול העם תקדם כלכלת שפע.  כלכלה שתוביל להורדת עלויות החיים הבסיסיות  דיור \ מזון \ אנרגיה \ מים \ תחבורה בידיעה כי בעולם הכל כך מתקדם מבחינה טכנולוגית שבו אנו חיים ניתן לקיים חלוקת משאבים יותר שוויונית ומאוזנת.   הפתרונות הטכנולוגיים קיימים,  יש ליישמם לרווחת הכלל. 

קול העם מאמינה בהגדרת גבולות ברורים בין הון ושלטון וצמצום הריכוזיות במשק תוך טיפוח מערך העצמאים והעסקים הקטנים.

קול העם תפעל לקידום מדיניות רווחה שדואגת לאזרח תוך צמצום העוני והפערים החברתיים ויצירת תשתית כלכלית בטוחה לכל שכבות האוכלוסיה מהטף ועד הקשיש . 

 

חברה וקהילה

קול העם תקדם שוויון זכויות מלא וכולל לכולם/ן  ללא הבדלי מין, דת, גזע ולאום תוך שמירה על זכויות בעלי החיים.  אנו מאמינים בחופש הבחירה של הפרט באשר הוא לחיות את חייו בכבוד תוך קידום המהות החברתית שלנו כבודדים כקהילות, כעם וכמדינה.   קול העם רואה בקידום מערכות החינוך, הבריאות, התרבות, הספורט ורווחת האזרח את הבסיס ליישום צדק חברתי וחלוקתי.  

קול העם תקדם שיח בין אנשים, קהילות ותפיסות שונות ליצירת חברה מאוחדת וחזקה שתצעד קדימה אל האלף השלישי בו אנו חיים.   

 

חזון סביבתי

קול העם תטפח ותחנך לשמירה על החי, הצומח והסביבה כבסיס לקיומנו וקיום ילדינו, ההתחממות הגלובלית, הגידול המתמיד באוכלוסיה,הזיהום הסביבתי והשינויים האקלימיים שאנו עדים להם מעמידים בפני האנושות אתגרים קיומיים ממשיים.

העתיד כבר כאן, אנו רואים בקידום טכנולוגיות נקיות, תחליפי בשר, מערכות מים ואנרגיה מתחדשת  כצורך כלכלי, חברתי, וקיומי.

קול העם רואה בשימור הסביבה כערך מרכזי לחיינו ולדורות הבאים.   

 

חזון מדיני פוליטי

קול העם תקדם יצירת שיח ודיאלוג עם עמי הסביבה והקהילה הבינלאומית. אין המפלגה רואה עצמה כ-'ימנית' | 'שמאלנית' | 'מרכזית' - אלא עניינית !    הצבעת נציגינו בכנסת בנושאים מדיניים תהיה לפי התפלגות ההצבעה של כלל חברי התנועה, קצנו בשיח של ההפרד ומשול והפילוג והשיסוע בארץ.

"שלום"  זה לא מסמך קר שנכתב ונחתם על ידי מדינות ושליטים אלא שלום בחיי היום יום של האנשים הגרים פה, אנו מאמינים בהידברות ושיח בין הקבוצות \ קהילות \ עמים שונים - שיח מאחד על פתרונות שיובילו את המדינה קדימה. 

קול העם מאמינה בשיח ושיתוף פעולה אזורי בכדי לייצר שלום אמיתי בין הא.נשים -  מתוך העם למעלה.

יחד עם הרצון לשלום נדע להגן על גבולות ובטחון המדינה גם במחיר הסלמה נדרשת ועמידה על הצדק וזכותנו ההיסטורית לחיות בארץ אבותינו.  

 

הבית שלכם - שלנו - של כולנו. וזה הזמן שלנו!

זמן לכונן בית בו החינוך והערכים ייתרו את הצורך באכיפה ושיטור והשפע יאפשר התפתחות אישית, משפחתית, חברתית.

הבית בו השלום והביטחון ישררו אחד לצד השני. בית בו האדם, החברה, הסביבה, החי והצומח יחיו בהרמוניה וישאירו מקום ראוי לדורות הבאים אחרינו!    

 

אָז תִּפָּקַחְנָה, עֵינֵי עִוְרִים; וְאָזְנֵי חֵרְשִׁים, תִּפָּתַחְנָה. וּבָאוּ צִיּוֹן בְּרִנָּה, וְשִׂמְחַת עוֹלָם, עַל-רֹאשָׁם; שָׂשׂוֹן וְשִׂמְחָה יַשִּׂיגוּ 

אנחנו זה אתם !

ויהיה לנו טוב, טוב מטוב, טוב מאוד 

תמכו בהצעה לחזון המייסדים

יש בהצעה זו הודעות נוספות כלשהן.

נדרשת התחברות או הרשמה בכדי להשאיר תגובה
  • שת
    שת  • ג 07 נוב 23:28:26 +01:00 2017

    גאי זה עדיין לא חזון. זה מצע ודרך פעולה. אתה מסכם את המסמך שלך בתכנים שאינם שונים מתוכנם של מפלגות אחרות. אתה מאבד את היחוד של קול העם. כולם מציעים רווחה כלכלית, חינוך ערכים זה טריוויאלי. קול העם חוזה שיכלולים שילטוניים היא חוזה את התקומה של הדמוקרטיה הישירה פה בארץ.

    אין תגובות
אין מסמכים שהועלו