קול העם

חזרה אל ההצבעה

הצבעה סופית על החזון

לצפייה בתוכן ההצעות יש לגלול עד ללמטה

נדרשת התחברות או הרשמה בכדי להשתתף

שלב שני וסופי של ההצבעה על החזון - הצביעו על אחת משתי ההצעות הסופיות לחזון המייסדים של קול העם

ההצעה של גיא ג'אנה, דרור ברקת, שי תירוש ההצעה של עמוס כהן, אורלי כהן
השתתפות בהצבעות נוספות

מידע נוסף

בכדי להשתתף יש להתפקד, להרשם למערכת ולאמת את החשבון.
מונגש לך בסרטון, הדרכה על ההרשמה ואימות חשבון למתפקד/ת בקישור:
https://youtu.be/6PNlBor5LYM
*מתפקד שטרם מילא טופס התפקדות או שלא אושר ביצוע התשלום, לא יוכל להשתתף בהצבעה

ההצעה של גיא ג'אנה, דרור ברקת, שי תירוש

ההצעה נכתבה בהשראת מפגשי החזון וההצעות שהועלו דרך החברים.ות ואף בשילוב מהחזון של מאיר אריאל ז"ל. ההצעה שייכת לציבור ולכל החברים והחברות שתרמו לאורך הדרך למשפטים \ מילים \ רעיונות.פתח דבר

זכינו לחיות את אחת התקופות המעניינות בהיסטוריה. מהפכת האינטרנט ואוטוסטרדת המידע מובילים אותנו לשינויים בלתי נתפסים בכל תחומי החיים: הטכנולוגיה, הרובוטיקה, הכלכלה, הרפואה, החינוך, התחבורה ובעצם כל אורחות החיים המשתנים לנגד עינינו במהירות אותה לא יכלו לדמיין כמה עשורים אחורה. התפתחות ואבולוציה.

קול העם זיהתה את המצוקה של אזרחי המדינה הקשורה באיבוד אמון בהנהגה הקיימת, איבוד אמון בחלופות הקיימות ואיבוד אמון בשיטת השלטון הנוכחית.

קול העם הבינה שהדמוקרטיה הייצוגית פשטה את הרגל ושכל נציג, ישר ככול שיהיה, עלול למעוד ולסרוח תחת מכבשי הלחצים הפוליטיים.

קול העם הבינה שאין עוד מנהיג בעמנו וכי האמורים להנהיג בעצם מונהגים על ידי אינטרסים שונים.

קול העם זיהתה פתרון למצוקה זו בדמות הדמוקרטיה הישירה, היא הדמוקרטיה האותנטית, שהיום ניתן ליישמה באמצעות טכנולוגיות תקשורת, רשתות אינטרנטיות וקונסולות הצבעה.

קול העם קוראת לכל העם מעל גבי חזון זה להצטרף, להציע, להצביע ולהשפיע.

                 


                                                             חזון קול העם

הבית הזה יכול להיות מקום הרבה הרבה יותר טוב לכולנו! וזה  תלוי רק - בכם - בכן - בנו - בכולנו. הבית שלנו!

"הנה ימים באים ואנשים יאבדו את הטעם שבבריחה ומסכות תוסרנה ותהיה הודאה על האמת, אמונות ודעות והשקפות עולם תושלכנה ואנשים יודו בטעויות ויאמצו אמונות חדשות פתוחות למשא ומתן"

אתם - אתן - אנחנו  -  הא.נשים להם חיכינו ! הגיע זמן שינוי !
דמוקרטיה חדשה

קול העם חוזה את יישומה של הדמוקרטיה הישירה בארץ ורואה כיצד אזרחי המדינה שותפים להצעות ולהחלטות על בסיס שוויוני.

קול העם מאמינה בביזור כוח ההון שלטון והחזרת השלטון לעם, נקי מעריצות הרוב ודיקטטורת המיעוט. קול העם חולמת שאזרחי המדינה יחזירו מבטחם, אמונם ויהבם ברשויות המדינה וירגישו חיוניים, רלוונטיים ושותפים כנים לתהליכים מדיניים בכל רמות הפעולה של המדינה, כל הזמן ולא רק אחת למספר שנים בהצבעתם בקלפי.

קול העם רואה כיצד אזרחים משמשים כציידי עוולות, משוא פנים ושרירות לב. מתריעים על בעיות ומציעים דרכי פתרון גם אם תהומות של תרבות ותפיסות עולם פעורים ביניהם.

קול העם חורטת על דגלה את המלחמה בשחיתות ופגעי השיטה המערערים את יסודות הדמוקרטיה והמשפט ותפעל לכינונו של מנהל ציבורי תקין שיוביל לצדק חברתי, כלכלי, סביבתי ומדיני.  עד שיום יבוא ולא נזדקק עוד למפלגה, תנועה או עמותה בכדי להניע את גלגלי הדמוקרטיה המקורית, היא הדמוקרטיה הישירה.

קול העם מקדמת אזרחות פעילה ולקיחת אחריות ציבורית. נחתור לשוויון ושיח דמוקרטי מכיל ומאחד עד לכתיבת חוקה ציבורית שתאושר במשאל עם.
חזון כלכלי 

קול העם תקדם כלכלת שפע: כלכלה שתוביל להורדת עלויות החיים הבסיסיות, דיור, מזון, אנרגיה, מים, תחבורה - בידיעה כי בעולם הכל כך מתקדם מבחינה טכנולוגית שבו אנו חיים, ניתן לקיים חלוקת משאבים יותר שוויונית ומאוזנת. הפתרונות הטכנולוגיים קיימים,  יש ליישמם לרווחת הכלל.

קול העם מאמינה בהגדרת גבולות ברורים בין הון ושלטון וצמצום הריכוזיות במשק תוך טיפוח מערך העצמאים והעסקים הקטנים.

קול העם תפעל לקידום מדיניות רווחה שדואגת לאזרח תוך צמצום העוני והפערים החברתיים ויצירת תשתית כלכלית בטוחה לכל שכבות האוכלוסיה מהטף ועד הקשיש.
חברה וקהילה

קול העם תקדם שוויון זכויות מלא לכולם/ן ללא הבדלי מין, דת, גזע, לאום, תוך שמירה על זכויות בעלי החיים.

אנו מאמינים בחופש הבחירה של הפרט באשר הוא, לחיות את חייו בכבוד תוך קידום המהות החברתית שלנו כבודדים כקהילות, כעם וכמדינה. קול העם רואה בקידום מערכות החינוך, הבריאות, התרבות, הספורט ורווחת האזרח את הבסיס ליישום צדק חברתי וחלוקתי.

קול העם תקדם שיח בין אנשים, קהילות ותפיסות שונות ליצירת חברה מאוחדת וחזקה שתצעד קדימה אל האלף השלישי בו אנו חיים.
חזון סביבתי

קול העם תטפח ותחנך לשמירה על החי, הצומח והסביבה כבסיס לקיומנו וקיום ילדינו. ההתחממות הגלובלית, הגידול המתמיד באוכלוסיה, הזיהום הסביבתי והשינויים האקלימיים שאנו עדים להם, מעמידים בפני האנושות אתגרים קיומיים ממשיים.

העתיד כבר כאן, אנו רואים בקידום טכנולוגיות נקיות, תחליפי בשר, מערכות מים ואנרגיה מתחדשת כצורך כלכלי, חברתי וקיומי.

קול העם רואה בשימור הסביבה כערך מרכזי לחיינו ולדורות הבאים.

 

חזון מדיני פוליטי

קול העם תקדם יצירת שיח ודיאלוג עם עמי הסביבה והקהילה הבינלאומית. אין המפלגה רואה עצמה כ-'ימנית' | 'שמאלנית' | 'מרכזית' - אלא עניינית !  הצבעת נציגינו בכנסת בנושאים מדיניים תהיה לפי התפלגות ההצבעה של כלל חברי התנועה, קצנו בשיח של הפרד ומשול והפילוג והשיסוע בארץ.

"שלום" זה לא מסמך קר שנכתב ונחתם על ידי מדינות ושליטים, אלא שלום בחיי היום יום של האנשים הגרים פה, אנו מאמינים בהידברות ושיח בין קבוצות, קהילות ועמים שונים - שיח מאחד על פתרונות שיובילו את המדינה קדימה.

קול העם מאמינה בשיח ושיתוף פעולה אזורי בכדי לייצר שלום אמיתי בין הא.נשים -  מתוך העם למעלה.

יחד עם הרצון לשלום נדע להגן על גבולות ובטחון המדינה, גם במחיר הסלמה נדרשת ועמידה על הצדק וזכותנו ההיסטורית לחיות בארץ אבותינו.
הבית שלכם - שלנו - של כולנו.

וזה הזמן שלנו!

זמן לכונן בית בו החינוך והערכים ייתרו את הצורך באכיפה ושיטור. השפע יאפשר התפתחות אישית, משפחתית, חברתית.

הבית בו השלום והביטחון ישררו אחד לצד השני. בית בו האדם, החברה, הסביבה, החי והצומח יחיו בהרמוניה וישאירו מקום ראוי לדורות הבאים אחרינו!

"אָז תִּפָּקַחְנָה, עֵינֵי עִוְרִים; וְאָזְנֵי חֵרְשִׁים, תִּפָּתַחְנָה. וּבָאוּ צִיּוֹן בְּרִנָּה, וְשִׂמְחַת עוֹלָם, עַל-רֹאשָׁם; שָׂשׂוֹן וְשִׂמְחָה יַשִּׂיגוּ"

אנחנו זה אתם !

ויהיה לנו טוב, טוב מטוב, טוב מאוד

ההצעה של עמוס כהן, אורלי כהן

החזון שלנו אינו חזון "קלאסי", הוא לא עוסק באידאלים של אחרית הימים אלא בנושאים מעשיים שיש לפתור, הוא יכול לשמש גם כעיקרי המצע של המפלגה. 1. אנו מאמינים שאזרחי המאה ה - 21 יכולים וצריכים לבטא את רצונם בחקיקה ישירה ולא רק באמצעות בחירת נציגים לכנסת ולרשויות המקומיות כל מספר שנים. נקדם "חוק משאל עם" שיאפשר לעם לחוקק חוקים או לבטל חוקים במשאלי עם במסלול מקביל לחקיקת הכנסת וברשויות המקומיות.  


 2. צדק חברתי: נפעל לצמצום העוני והגדלת השוויון בין אזרחי המדינה. הקטנת פערי שכר, הקטנת כוחם של מונופולים וקרטלים.  


 3. מלחמה בשחיתות: חקיקת חוקים שיתרמו למיגור השחיתות השלטונית ברמה המוניציפלית והלאומית כולל עידוד, תיגמול והגנת חושפי שחיתויות.  


 4. תכנון כלכלי ארוך-טווח אשר רווחת האזרח בראש מעייניו, עם דגש על פיתוח ותכנון בר-קיימא, הקטנה של זיהומים וסיכונים סביבתיים, שמירה על "סביבה ירוקה" וקידום שימוש באנרגיה חופשית/ירוקה/מתחדשת.  


 5. נפעל לביצוע רפורמות יסודיות במטרה לשפר את מערכות השירותים הציבוריים – חינוך, בריאות, תחבורה ציבורית, מערך סוציאלי, הבטחת פנסיה, סבסוד דיור לזוגות צעירים ודיור ממשלתי לחסרי יכולת, קצבאות לקבוצות בעלות צרכים מיוחדים שיאפשרו חיים ברווחה.  


 6. נתמוך בהבטחת זכותו של כל אזרח לשמור על דתו, אמונתו וסגנון חייו. נפעל להפרדת הדת מהמדינה.  


 7. אנו רואים חשיבות עליונה בהגעה לפתרון מהיר של הסכסוך הישראלי פלסטיני. נפעל לקידום הידברות בין ישראלים ופלסטינים וגיבוש הצעות לפתרון הסכסוך. נדרוש לקיים משאל עם בו יבחרו אזרחי המדינה את מתווה ההסכם הרצוי לפתרון הסכסוך . נתמוך בכל יוזמה שתקדם את פתרון הסכסוך.  


 8. הסרת חסמים לקיום חופש הביטוי והמחאה: נפעל לחיזוק הספרה הציבורית, הסרת מגבלות על קיום הפגנות ומחאות. נתמוך בקיום תקשורת בלתי תלויה.  


 9. נפעל לכתיבת חוקה ואישורה במשאל עם.  


 10. נדרוש שקיפות של הסכמים בינלאומיים שמדינת ישראל חותמת עליהם מול מדינות או ארגונים בינלאומיים ואישור כל הסכם כזה במשאל עם.


נדרשת התחברות או הרשמה בכדי להשאיר תגובה
 • אורנה לביא
  אורנה לביא  • ו 09 פבר 12:07:43 +01:00 2018

  ההצעה של עמוס ואורלי (שני הכוהנים) שכנעה אותי ואני מסכימה עם כולה. האמת היא שגם ההצעה של גיא, דרור ושי היא מצוינת, אבל ההצעה של עמוס ואורלי היא חזונית, ויש בה בדיוק את כל מה שהייתי מכלילה בה, אם הייתי מנסחת בעצמי את החזון של קול העם. אם לא הייתי רוצה לשכנע את כולם להצביע כמוני, הייתי בוחרת בהצבעה חשאית. בחרתי בכל זאת לחשוף את הצבעתי. אני מקווה שהחזון הזה יקבל את מירב הקולות :-)

  אין תגובות
 • Niv Aloni
  Niv Aloni  • ה 22 פבר 02:03:27 +01:00 2018

  לפי ראות עיני, החזון של עמוס ואורלי הוא למעשה מצע - תוכנית הפעולה של המפלגה.
  חזון הוא דבר שונה בתכלית; הוא אינו אסטרטגיית פעולה, אלא המטרה עצמה. הוא עתיד המדינה כפי שהוא נשקף בחלומותינו היפים ביותר, השאיפה הנשגבת ביותר אשר אנחנו יכולים להעלות על הדעת, שאיפה שתהדהד בראשנו בכל צעד ושעל של המפלגה.
  החזון הוא לב ליבה של המפלגה, מה שמאחד את כולנו והסיבה לקיומה.
  המצע, לעומת זאת, הוא תוכנית פעולה למימוש אותו החזון, האסטרטגיה שהמפלגה מאמצת על מנת להתקרב עד כמה שניתן אל אותו האידאל. הוא זמני, מיועד בדרך כלל לתקופה של קדנציה אחת, שכן הוא תלוי בגורמים פרקטיים: האמצעים הטכנולוגיים שעומדים לרשותנו, הלך הרוח בציבור, מגבלות ויכולות הקיימות במצב הנוכחי.
  ואילו על החזון להיות נצחי, והוא אינו בר שינוי.

  הסתר תגובה 1
   • Niv Aloni
    Niv Aloni  • ה 22 פבר 02:04:06 +01:00 2018

    [המשך תגובה]
    על החזון להתקבל פה אחד, מי שאינו יכול לקבל את החזון אינו יכול להיות במפלגה. יהיה אם כך לשנות את נוסח החזון למכנה המשותף הבסיסי ביותר. במידה ולא ימצא כזה, קיומו של אדם בעל השקפה שונה מזו אינו אפשרי אפילו מבחינה לוגית, שכן החזון והמפלגה הם אחד. משל למה הדבר דומה, לגזען שנמצא בתנועה נגד הגזענות, או לחבר בתנועה הציונית שאינו דוגל בריבונות של מדינה יהודית, זוהי סתירה.
    נובע מכאן שעל החזון להיות הפשוט והמינימליסטי ביותר האפשרי.
    אף על פי שאני מסכים איתו יותר, ניסוח החזון של גיא, דרור ושי לפי דעתי גם אינו עונה על הקריטריונים של חזון. הוא אינו צריך להכיל מילים כמו "נעשה", "נוביל", "נקדם". הרבה יותר מתאים לו להיפתח במילים "יש לנו חלום" ולהיחתם במילים "אם תרצו אין זו אגדה".
    אני רוצה לסיים בעוד משפט של אדם שהבין דבר או שניים בנוגע למהו חזון: "החלום אינו שונה בהרבה מן המעשה, כמו שחושבים רבים. כל מעשיהם של בני האדם היו פעם חלומות; כל מעשיהם יהיו ביום מן הימים לחלום."