קול העם

חזרה

הטיפול בשחיתות בבתי המשפט

Guy Jana - גיא ג'אנה Guy Jana - גיא ג'אנה  •  31-12-2017  •    תגובה אחת  • 

אנא חוו דעה על הטיפול בשחיתות במערכת המשפטית שגם היא מסתמנת כתפוח רקוב.  כשנגיע לתמיכה של 70 אחוז מתוך מינימום של 120 הצבעות - נעביר את הדיון למערכת ההצעות ולדיון המקצועי. 

מהות ההצעה

הכוח של השופטים ובתי המשפט הוא עצום - למעשה הם נמצאים כמעט מעל החוק - ולא מתחלפים כל כמה שנים כמו הפוליטיקאים.  ההצעות כאן באות לטפל בשחיתות המתגלית במערכת המשפט.

1. ביטול שיטת הסיניוריטי ובניית מערכת מקצועית שתמנה את שופטי העליון ובית המשפט.

2. בניית גוף ביקורת ותלונות חיצוני על שופטים ומערכת בתי המשפט  במקום גוף בקרה פנימי שהסבירות שיטייח את פשעי חבריו גבוהה.

3. החמרת הענישה על שופטים שסרחו.

4. סידור מערכת המחשוב של בתי המשפט - והפרוטוקולים שיש חשש כי משתנים ומתוקנים לפי הצורך. ההסדרה של המערכת תכלול צילום והקלטה של הדיונים ושמירתם בשרתים מאובטחים שניתן לפתוח אותם ביום הצורך. 

5. תיעוד ציבורי - - ההחשכה של בתי המשפט מפני מצלמות ומעקב ציבורי אינה הולמת את התקופה בה אנו חיים.  זכות הציבור לדעת.  ואם ייפתחו הדיונים לציבור הרחב - ההערכה כי חלק גדול מהשחיתות הקורית היום תעלם. 

 

אנא הוסיפו רעיונות והצעות בתגובות - הצעות טובות תיכנסנה לתוך ההצעה בזמן העלאתה למערכת ההצעות.

תגובות (1)


נדרשת התחברות או הרשמה בכדי להשאיר תגובה
  • דרור ברקת
    דרור ברקת  • ו 19 ינו 13:31:40 +01:00 2018

    סעיף 2 : כבר יש את נציבות תלונות השופטים הכפופה למשרד המשפטים, בדומה לנציבות תלונות הציבור במשרד מבקר המדינה. אולי צריך להעבירה למשרד מבקר המדינה. כמו כן, צריך לבדוק זה אם למבקר המדינה יש סמכות לבקר את הרשות השופטת על פי חוק.

    אין תגובות