קול העם

חזרה

שוויון בין כל הנצרכים בישראל/ההצעה בוטלה-כותרת הרלוונטית בכותרת המלל בהצעה הזו

אורנה לביא אורנה לביא  •  06-11-2017  •    3 תגובות

קוד ההצעה: MAD-2017-11-102

אתה זקוק? - אתה זכאי! יש לסייע לכל מי שזקוק לסיוע, בכל מקרה. יש להקים מוסד סיוע אחד בארץ, שיטפל בכל מי שזקוק לסיוע, מכל סוג, בלי קשר לסיבה!

עקב טעות הצעתי שתי הצעות דומות. כדי לתקן את זה ערכתי את ההצעה השניה, עם השם "סיוע שוויוני לכל ישראלי שזקוק לסיוע, ובלי קמצנות!" - ואני שמה כאן לינק אליה. ההצעה הזאת מבוטלת. הנה הלינק: vote.kolhaam.org.il/proposals/103 

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

מי שנזקק לסיוע כלשהו צריך לקבל את כל מה שהוא זקוק לו, בלי קשר לסיבת ההזדקקות. לצורך זה יש קודם כל לייסד בארץ מוסד אחד שיעסוק בכך באופן שוויוני לכל הנזקקים. כל אחד יקבל כל מה שהוא צריך, בלי קשר לסיבת ההזדקקות לסיוע. נכה צה"ל ונכה עבודה, ממש כמו נכה תאונת דרכים ונכה פוליו - יקבלו אותה רמת סיוע רפואי, כלכלי וכו'; יתומי צה"ל, יתומי תאונת דרכים ויתומים שאיבדו את הוריהם כתוצאה מפשע או מחלה - גם הם יקבלו אותה רמת סיוע; קורבנות פשע ונפגעי אסונות טבע יקבלו גם הם אותה רמת סיוע - כל אחד לפי צרכיו, ורק לפי צרכיו. כל סוגי הסיוע - בלי קשר לסיבת הצורך בו. 

מעבר לכך - מי שיש לו יותר מסיבת הזדקקות אחת לסיוע, לא יצטרך לבחור ביניהן. נכה קשיש הוא גם נכה וגם קשיש. חולה חד הורי הוא גם חולה וגם חד הורי. ילד יתום ובן להורה שני חולה הוא גם יתום וגם בן להורה שני חולה. וכו' וכו'. 

כמו כן מי שנזקק לסיוע אבל יכול גם לעבוד, ימשיך לקבל את הסיוע גם אם הוא עובד, ואף יקבל עזרה בהשגת עבודה ובהישארות בה. 

לצורך זה יש להקים מוסד סיוע אחד בארץ, שיטפל בכל מי שזקוק לסיוע, ובמידת הצורך יפנה את מי שזקוק (למשל) לסיוע רפואי לקופת החולים שלו ו/או לבית חולים ו/או יקבל את התיק הרפואי שלו, אם הוא הגיע אליו לאחר פניה למוסדות הללו. כנ"ל בכל תחום אחר, בכל מקור עזרה - מדיני ו/או מוניציפלי. 

המוסד הזה יהיה נגיש באופן שווה לכל אזרח, תושב, תייר ובכלל לכל אדם בארץ ולכל ישראלי, גם בהיותו בחו"ל מסיבה כלשהי. הוא יתייחס באופן שוויוני לכולם. 

הוא ישתייך למשרד ראש הממשלה - עם קישורים למשרדי הבריאות, הרווחה, העבודה, הביטחון, החוץ ועוד - לכל משרד שיהיה צורך בשיוך אליו. סניפים שלו יוקמו בארץ, בכל עיר ו/או אזור, לפי הצורך. כנ"ל קישורים לשגרירויות בחו"ל. 

שמתי כאן, ב"קישור למידע נוסף" - קישור לקבוצת פייסבוק העוסקת בנושא זה. כשהקבוצה תהיה גדולה מספיק, נקים ארגון, שיהפוך לעמותה, שלפי החוק תהיה לה הזכות לקבל תרומות, בלי לשלם עליהן מיסים. 

מעליו - "קישור לוידיאו חיצוני", שהבאתי מהיוטיוב, והוא מראה חלק קטן מן המצוקה בארץ. העומס על עובדי משרד הרווחה. 

האם לדעתך כל מי שנזקק לסיוע בישראל מקבל אותו באופן שווה, לפי צרכיו וללא אפליה?

שוויון בין מקבלי הסיוע בישראל

2017-11-10

הנה כאן הצעה חדשה. אני נכה משתי תאונות דרכים. אני חשה אפליה רבה בין זכאי הקצבאות למיניהם בארץ. ביטוח לאומי, משרד העבודה, משרד הביטחון ועוד מקורות עזרה שונים ורבים. יש גם חוסר תיאום ביניהם, אם מישהו מקבל עזרה מיותר ממקור אחד. יש הרבה ביורוקרטיה ולהרבה אנשים, במיוחד לאלו שנפגעו מפגיעות שונות, מאד קשה להשיג את העזרה שהם זקוקים וזכאים לה. אני מציעה לייסד בארץ מוסד עזרה מרכזי, שיסייע לכולם באופן שווה ובלי סיבוכים ביורוקרטיים. כל מי שזקוק לסיוע, מכל סוג, יקבל את הסיוע שהוא זקוק לו - בלי אפליה משום סוג ובלי קשר לסיבת ההזדקקות לסיוע. אני מקווה שרבים מחברי קול העם יתמכו בהצעה. גם מי שאיננו נזקק לסיוע כיום, אולי יזדקק לו מתישהו. חוץ מזה הרי אנחנו לא חושבים רק על טובתנו העצמית. לכולנו חשובה טובתה של כל האנושות הישראלית. אני מקווה שכמה שיותר מחברינו יתמכו בהצעתי, והיא תהפוך להצעה של מפלגת קול העם. אני לא יודעת איך להפיץ את ההצעה לכולם. פה רשום שהיא נשלחת רק לאדם אחד. אפשר לקבל הדרכה? תודה :-)

שוויון בין מקבלי הסיוע בישראל

2017-11-10

הנה כאן הצעה חדשה. אני נכה משתי תאונות דרכים. אני חשה אפליה רבה בין זכאי הקצבאות למיניהם בארץ. ביטוח לאומי, משרד העבודה, משרד הביטחון ועוד מקורות עזרה שונים ורבים. יש גם חוסר תיאום ביניהם, אם מישהו מקבל עזרה מיותר ממקור אחד. יש הרבה ביורוקרטיה ולהרבה אנשים, במיוחד לאלו שנפגעו מפגיעות שונות, מאד קשה להשיג את העזרה שהם זקוקים וזכאים לה. אני מציעה לייסד בארץ מוסד עזרה מרכזי, שיסייע לכולם באופן שווה ובלי סיבוכים ביורוקרטיים. כל מי שזקוק לסיוע, מכל סוג, יקבל את הסיוע שהוא זקוק לו - בלי אפליה משום סוג ובלי קשר לסיבת ההזדקקות לסיוע. אני מקווה שרבים מחברי קול העם יתמכו בהצעה. גם מי שאיננו נזקק לסיוע כיום, אולי יזדקק לו מתישהו. חוץ מזה הרי אנחנו לא חושבים רק על טובתנו העצמית. לכולנו חשובה טובתה של כל האנושות הישראלית. אני מקווה שכמה שיותר מחברינו יתמכו בהצעתי, והיא תהפוך להצעה של מפלגת קול העם. הנה הלינק להצעה: http://vote.kolhaam.org.il/proposals/102 אני לא יודעת איך להפיץ את ההצעה לכולם. פה רשום שהיא נשלחת רק לאדם אחד. אפשר לקבל הדרכה? תודה :-)

1. ביטול הצעה אחת מהשתים הדומות 2. בקשת הדרכה

2017-11-26

1. עקב טעות הצעתי שתי הצעות דומות. כדי לתקן את זה ערכתי את ההצעה השניה, עם השם "סיוע שוויוני לכל ישראלי שזקוק לסיוע, ובלי קמצנות!" - ואני שמה כאן לינק אליה. ההצעה "שוויון בין כל הנצרכים בישראל" מבוטלת, אך אינני יודעת איך לעשות זאת. הנה הלינק להצעה שנשארת, לאחר שערכתי אותה: vote.kolhaam.org.il/proposals/103 2. אינני יודעת איך להפיץ את ההצעה כדי להשיג עוד תומכים. אפשר לבקש הדרכה? (אני מציעה שהצוות הטכני יעשה סרטוני הדרכה שונים, כי אני מאמינה שאני לא היחידה שמסתבכת כאן). תודה :-) אורנה לביא


נדרשת התחברות או הרשמה בכדי להשאיר תגובה
אין מסמכים שהועלו